צורות ליטוש וחיתוך של יהלומי מעבדה

יהלומים הינם חומר גלם אותו ניתן למצוא לעיתים קרובות בשוק התכשיטים.

היות ויהלומים צברו פופולריות וביקוש רב בשנים האחרונות, מלבד מציאתם בגרסתם הטבעית, ניתן אף גם למצוא את אלו בצורה סינטטית.

יהלומי מעבדה בעלי יתרונות מגוונים אשר לעיתים אף גוברים על אלו של היהלומים הטבעיים.

בהמשך לכך, את יהלומי המעבדה ניתן למצוא במגוון צורות.

 

באיזה צורות ניתן למצוא את יהלומי מעבדה?

יהלומים עגולים

צורת חיתוך זו מבוקשת בהיותה גורמת ליהלום להחזיר המון אור, דבר שהופך את היהלום למנצנץ יותר. עם זאת, מדובר בחיתוך אשר תמורתו תדרשו לשלם מחיר גבוהה היות והעבודה הנדרשת לשם השגת צורה שכזו הינה מאוד מורכבת. בכדי להגיע לחיתוך עגול שיביא ליצירת יהלומים עגולים מדויקים, חל לעיתים קרובות שימוש במחשבים ייעודיים להם תוכנות מיוחדות המסייעות בכך.

 

יהלומים מרובעים או מלבניים

גם צורה זו מוכרת בפופולריות שלה היות ואין מביאה לאובדן של חומר רב במסגרת ההגעה אליה. עם זאת, השימוש ביהלומים המצויים בצורה זו אומנם תלוי טעם, אם כי מומלץ להשתמש ביהלומים שכאלו כאשר יש צורך להדביק את היהלום לתכשיט עצמו. זאת היות והדבר בכוחו למנוע את התזוזה הכוללת של היהלום.

 

יהלום בצורת שקד

על מנת להגיע לצורה זו יש לנקוט בשיטת ליטוש מרקיז אשר עולה לכדי שיטת הליטוש הוותיקה ביותר. היתרון של צורה זו הינה כי זו משדרגת את מראה התכשיט בה משובץ היהלום ומקנה לו ייחודיות ואלגנטיות רבה.

 

יהלום בצורה של מלבן מדורג

בכדי להגיע לצורה דנן השיטה בה נוקטים נקראת חיתוך אמרלד. חיתוך זה מאפיין תקופות זמן עתיקות יותר ואף גם מונע את הבזבוז של חומר גלם. זאת היות ובשיטת חיתוך זה שטח הפנים של היהלום הוא דיי גדול ונותר ללא נזק. חיסרון צורה זו מצוי בכך שניתן להבחין בכל ליקויי קטן המופיע ביהלום.

 

יהלומים בצורת לב

אין זה פשוט ליצור יהלום בצורה זו, הרי שקשה להגיע לסימטריה הנדרשת לשם שצורה זו תהיה מדויקת. בהמשך לכך, ניתן למצוא בשוק היהלומים מגוון רחב של יהלומים בצורות לב כאשר אלו נבדלים זה מזה באורכם רוחבם וגודלם.

 

כיצד בוחרים צורות ליטוש וחיתוך יהלומי מעבדה?

העדפה אישית

בהמון מן הפעמים צורת החיתוך והליטוש נבחרת כתלות בבקשה האישית במציב הלקוח. הרי שהלקוחות השונים מעוניינים ברכישת יהלומים אשר ברוב המקרים יתפסו חלק מהותי ברעיון העיצובי של התכשיט בהם ישובצו.

 

עלות

כפי שציינו, ליצירת כל צורה נדרשים זמן משאבים ומיומנות שונים. כך, ככל שהצורה דורשת השקעה גבוהה יותר, זו תעלה יותר. כך גם, היות וצורות שונות מכילות כמויות יהלום שונות, ככל שצורה מכילה יותר חומר גלם ברור כי תעלה יותר.

אילו מידע זה עשה לכם חשק לעשות קנייה, לחצו כאן להזמנת יהלומי מעבדה אונליין!

 

אבנים יקרות

תוכן עניינים
מצאתם מה שחיפשתם ? שתפו עכשיו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
גבר מציעה נישואים
טבעות אירוסין
מדריך הכנת הצעת נישואין – לא רק טבעת

אתה מרגיש לאחרונה שהגיע הזמן למסד את היחסים שלך בצורה רצינית יותר עם האישה שאיתה אתה מתעורר בכל בוקר? רוצה להציע לה נישואין ומעוניין לעשות את זה בדרך הכי יפה

זוג
עוד באתר
המדריך המלא להצעת נישואין מושלמת

הצעת נישואין היא רגע משמעותי ובלתי נשכח. לכן, יש לחשוב לעומק על אלמנטים אשר ירכיבו הצעה מושלמת. במאמר זה נעניק לכם את המדריך להצעת נישואין, באופן קל ופשוט. כל הפרטים

עוד באתר
כך תקנה צמיד יפה לאשתך

יום ההולדת של אשתך האהובה מתקרב ואתה חושב מה תוכל לקנות לה? מחפש מתנה שתרגש אותה באמת? אם כך, ברור לנו מדוע אתה בדילמה, כי למרות שאתה מכיר את אשתך

שרשרת
תכשיטים
גברים בסטייל: הכירו את הטרנדים החמים של 2020

אופנת הגברים לשנת 2020 עומדת כולה בסימן של שימוש  באקססוריז, ובראשם תכשיטים מעוצבים. מהם הטרנדים החמים אותם מומלץ להכיר לקראת השנה החדשה? על כך ובהרחבה – במדריך הבא.   הטרנדים