אפליקציות לאנדרואיד

עם כניסת הטלפונים החכמים אל השוק חלו שינויים משמעותיים בהרגלי הגלישה. כיום, חלק ניכר מהגלישות ברשת מתבצע תוך שימוש באפליקציות, מכשירי טלפון חכמים ורשת האינטרנט הסלולרית. האפליקציות משמשות לשם קבלת מידע, שיווק, משחקים ובידור, ייעול לוח הזמנים ושאר שימושים. למעשה, ניתן היום למצוא אפליקציה מתאימה בעבור כל סיטואציה, נושא או שאלה. ישנן אפליקציות המספקות מידע שימושי על שוק ההון, אפליקציות המשמשות משחקים לילדים, אפליקציה בה החתול יוכל לשחק, אפליקציות המתזמנות צירי לידה ועוד.

לוגו אנדרואידאם יש גם לכם רעיון מיוחד לפיתוח אפליקציה או אתר עסקי אותו תרצו להפוך זמין גם לגולשים ברשת הסלולרית, פיתוח אפליקציות לאנדרואיד יהיה צעד מתבקש. פיתוח האפליקציות מתבצע על ידי מתכנתים המכירים היטב את מערכת האנדרואיד, כמו פיתוח של אתר אינטרנט גם אפליקציות יש לפתח תוך התייחסות לעיצוב גרפי, חווית הגולשים, הזנת מידע שימושי, הפצה וכן הלאה.
 

כיצד מתחילים את התהליך?

פיתוח אפליקציות לאנדרואיד מתחיל ברעיון חדש או בבקשה לפתח אתר קיים לתחומים נוספים מתוך מטרה להרחיב את קהל המשתמשים. חשוב לציין כי אתרי אינטרנט רגילים אינם תואמים את תנאי הגלישה במכשירי הטלפון החכמים, במקרים רבים, ללא אפליקציה מתאימה הגולשים ברשת האינטרנט הסלולרית לא יוכלו לגשת אל האתר שלכם. את פיתוח האפליקציה בוחרים רוב בעלי העסקים והאתרים לבצע תוך פנייה אל מפתחים מקצועיים ומנוסים. מתכנתים ושאר אנשי מחשוב המחזיקים בכישורים המתאימים יוכלו לשקוד על פיתוח אפליקציות אישית.
 

עצות שימושיות לקראת פיתוח אפליקציות לאנדרואיד

הצעד הראשון יהיה סקירת האפליקציות הקיימות בשוק הפועלות בתחום בו גם אתם מבקשים לעסוק, רגע לפני שיוצאים אל הדרך ומתחילים בעבודה כדאי לברר היטב מה מציעים המתחרים ומהו הערך המוסף אותו אתם תוכלו להעניק למשתמשים שלכם. חשוב לקחת בחשבון כי מדובר בשוק מאוד תחרותי, בכל יום מצטרפות אל השוק כ-600 אפליקציות חדשות!

השלב הבא יהיה לימוד בסיסי אודות התחום תוך סקירת ההבדלים בין סביבת פיתוח אפליקציות לאנדרואיד של גוגל לבין פיתוח אפליקציות למכשירי אפל. קיימות גם מספר פלטפורמות פיתוח נוספות אך השימוש בהן מאוד מצומצם.

את עבודת הפיתוח יש להתחיל רק לאחר גיבוש מלא של הרעיון תוך הרכבת תכנית, בחירת עיצוב כללי וקביעת קווי יסוד כלליים כמו הגדרת קהל היעד שלכם, שיטת ההפצה, שימושים ואפשרויות פיתוח, עלויות, חווית המשתמשים. אל השלב הבא תוכלו לעבור רק לאחר שגיבשתם סקיצה ראשונית המסכמת את שלב האפיון ומגדירה מטרות ויעדים להמשך הדרך. השלב הבא הוא פיתוח האפליקציה, זהו השלב בו מתבצעת העבודה הטכנית של בניית האפליקציה תוך ביצוע טסטים ובדיקות, בתום שלב זה תעלה האפליקציה אל הרשת.
 
לחנות האפליקציות לאנדרואיד:תפריט דף הבית